Wroć
Dalej

Z wielką radością dzielimy się z Wami informacją, że w już w lipcu będziecie nas mogli_ły spotkać na Slot Art Festiwal! Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad koncepcją i programem STREFY BEZTROSKI, a teraz przyszedł czas, aby Was do niej zaprosić!

 

„STREFA BEZTROSKI – tutaj masz prawo do nudy!” będzie w dniach 9-13.07 przyjazną przestrzenią dla swobodnych działań warsztatowych, edukacyjnych oraz relaksacyjnych dla młodzieży od 13 roku życia. W przytulnym wnętrzu namiotu będzie można odpocząć, wyciszyć się, a nawet trochę ponudzić (!), by znaleźć energię na kolejne festiwalowe doświadczenia. 

 

 

Nasz cel to edukowanie młodzieży z zakresu ich praw – prawa do wyrażania emocji, własnego zdania, godności osobistej, szacunku, ale też, że jednym z nich jest prawo do odpoczynku i zabawy!

 

Przez cały czas trwania wydarzenia młodzież będzie mogła skorzystać ze STREFY BEZTROSKI na trzy sposoby:

  • po prostu pobyć swobodnie w zaaranżowanej przestrzeni;
  • samodzielnie wykonać przygotowane w strefie zadania;
  • wziąć udział w zorganizowanych działaniach warsztatowych. 

 

I TURA: 11:00 – 12:45

II TURA: 13:00 – 14:45

 

Wiedza o prawach dziecka nie będzie podana wprost w typowo „szkolnej” narracji, nadamy jej formę atrakcyjną dla młodych ludzi, biorąc pod uwagę sprawy im bliskie. Pozwoli to w niewymuszony sposób połączyć wątek wytchnienia, dbania o siebie, szacunku do własnych potrzeb z szerszym kontekstem praw młodych ludzi do odpoczynku.

 

Szczegółowy program: https://slot.art.pl/pl/program/miejscowki/strefa-beztroski/

 


Strefa powstaje we współpracy ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska oraz do dizajnu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2024