Wroć
Dalej

W grudniu przygotowaliśmy coś wyjątkowego – pakiet bezpłatnych szkoleń rozwojowych, które stanowią część rozwoju naszego programu wolontariackiego. Mamy nadzieję, że będą one nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia swoich umiejętności, ale także do nawiązania nowych znajomości z osobami, które, podobnie jak Wy, angażują się w nasze działania w różnych obszarach.

 

Szkolenia dofinansowane są ze środków Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

 

Kolorowa, pozioma fotografia: zbliżenie na uśmiechniętą kobietę pchającą wózek. W tle widoczne osoby w różnym wieku spacerujące po lesie.

fot. Michał Kacprzak

 

Zapisy

Szkolenia są całkowicie bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, w przypadku przekroczenia limitu 15 osób na szkolenie, pod uwagę bierzemy kolejność zgłoszeń. Zapisy zbieramy przez formularz pod linkiem: https://forms.gle/jXPqJAMohdY2myFu7

 

Program szkoleń

 

 • 9 grudnia, godzina 12:30, „Autoprezentacja i wystąpienia publiczne”, warsztat z Łukaszem Lorencem 

  Lokalizacja: Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Curie 63a, WrocławJeśli nie masz pewności jak przygotować się do wystąpienia publicznego, a więc i co zrobić, aby w istotnych chwilach pozbyć się tremy lub jak mówić, aby nas słuchano — dołącz do grudniowych warsztatów. Porozmawiamy o budowaniu wizerunku, kreacjach, narracjach i sposobach komunikacji. Nabyte umiejętności możesz wykorzystać w kluczowych momentach przyszłości — podczas rozmowy o pracę, w trakcie ważnych egzaminów lub innych sytuacjach scenicznych w swoim życiu.

 

 • 11-12 grudnia, godziny 17:00- 19:00, „Wystąpienia publiczne i praca przed kamerą — da się to przetrwać, a nawet polubić”, warsztat z Moniką Suder 

  Lokalizacja: Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Curie 63a, WrocławWarsztaty podzielone będą na dwa bloki — teoretyczny i praktyczny.

  Poniedziałek 17:00-19:00. Pierwszy dzień poświęcimy na podstawy takie jak: radzenie sobie z tremą, przygotowanie techniczne do wystąpienia przed kamerą, dobór odpowiedniego ubioru, jak się skupić podczas wystąpienia.

  Wtorek 17:00-19:00. Drugi dzień to będą już ćwiczenia praktyczne z pracy przed kamerą. W warsztatach będzie uczestniczył operator ze sprzętem, żebyśmy mogli przeprowadzić ćwiczenia wystąpień w grupach, a dla chętnych umożliwimy również nagranie indywidualnej wizytówki do własnego wykorzystania.

 

 • 10 grudnia, godziny 10:00-14:00 oraz 17 grudnia, godziny 10:00-14:00, „Podstawy turystyki zimowej”, warsztat z Danielem Gerusem 

  Lokalizacja: PTTK Andrzejówka, Rybnica Leśna 27Podstawy turystyki zimowej, dobór odzieży i sprzętu. Biwakowanie w naturze, sposoby rozpalania ogniska, przygotowanie noclegu, jaki ekwipunek zabrać na wędrówkę z noclegami poza schroniskiem. Zapoznanie ze zróżnicowany sprzętem outdoorowym. Ratownictwo i autoratownictwo: zabezpieczanie ofiary wydarzenia w przypadku. Najczęściej występujących urazów. Rozpoznanie zawału serca, udaru, hipotermii.

 

Serdecznie zapraszamy!