Wroć
Dalej

Wejście w nowy rok dla wielu oznacza zatroszczenie się o swoje zdrowie. Chcemy Was wesprzeć w noworocznych postanowieniach! Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z psychologiem Piotrem Łąckim, który nauczy Was jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć!

 

Na niebieskim tle czarny napis "treningi umysłu na emeryturze". Pod spodem biały dopisek "zajęcia dla seniorów i seniorek z Grunwaldu". Dookoła napisów rysunki czarnych i białych kluczy.
projekt graficzny: Zuza Tokarska

„Trening umysłu na emeryturze” to regularne i bezpłatne spotkania organizowane w ramach Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA, które poprowadzi psycholog Piotr Łącki. Każde zajęcia będą okazją, by zmierzyć się z zadaniami i łamigłówkami, ćwiczącymi różne procesy poznawcze, oraz dowiedzieć się więcej o tym, jak zadbać o sprawność umysłową i fizyczną każdego dnia. Teoria będzie ograniczona do minimum, skupimy się na praktycznym przyswajaniu wiedzy!

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: bit.ly/TreningiUmysluREGULAMIN.

 

Zapisy na zajęcia zostały zamknięte

 

Lista uczestników i uczestniczek na zajęcia jest zapełniona. Aktualnie nie prowadzimy zapisów. O dacie kolejnych spotkań będziemy informować.

 

Harmonogram:

 

  • 8.02.2023, godz. 13:30-15:30Spotkanie integracyjne: zapoznanie i integracja nowych uczestników. Przedstawienie 4 kroków do utrzymania sprawności fizycznej i umysłowej na emeryturze.
  • 15.02.2023, godz. 13:30-15:30Uczestnicy poznają m.in. cios gyaku-zuki, japońskie liczebniki oraz dowiedzą się, jaką rolę odgrywa ruch dla utrzymania sprawności umysłowej.
  • 22.02.2023, godz. 13:30-15:30Przez żołądek do mózgu – odkryjemy, jak odżywianie wpływa na funkcjonowanie poznawcze. Ponadto zbudujemy wieżę, która swoim rozmachem przebije Iglicę przed Halą Stulecia!
  • 1.03.2023, godz. 13:30-15:30Uczestnicy dowiedzą się, jak mogą zadbać o lepszy sen i poznają rytuały, które warto wprowadzić przed położeniem się i po przebudzeniu. Wśród ćwiczeń poznawczych przyjdzie czas na znalezienie drogi przez rzekę szerszą niż Odra.
  • 8.03.2023, godz. 13:30-15:30W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z różnymi układankami, które ćwiczą umysł. Ponadto poznają trzy ćwiczenia, które warto wprowadzić w codzienność, by wzmacniać odczuwanie pozytywnych emocji.
  • 15.03.2023, godz. 13:30-15:30Każdy otrzyma dziś skrzynkę narzędziową, obejmującą ćwiczenia umysłowe, które można wykonywać w domu. Podsumujemy dotychczasowe zajęcia.

 

Spotkania odbywają się co środę w godzinach 13:30-15:30 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

 

O prowadzącym:

 

Młody uśmiechnięty mężczyzna w okularach w ciemnej oprawie i białej koszuli w delikatne kropki. To Piotr, prowadzący zajęcia.
zdjęcie: materiały organizatora

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Jego portal edukacyjny psychologdlaseniora.pl należy do największych stron edukacyjnych skierowanych do osób w wieku 60+. Warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne prowadzi od 10 lat na terenie całego kraju. Autor siedmiu publikacji skierowanych do osób w wieku 60+ oraz edukatorów senioralnych.

 


 

Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.