Wroć
Dalej

Dzięki wsparciu Fundacji Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” i dofinansowaniu w ramach projektu „Pod Wrocławską Parasolką” przygotowaliśmy ofertę warsztatów arteterapeutycznych, fotograficznych i kulinarnych, których celem jest wspieranie rozwoju i aktywności dzieci oraz ich integrację!

 

Na bezpłatne zapraszamy dzieci w wieku szkolnym!

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Zdjęcie wykonane w niedużej klasie. Grupa uczniów i uczennic siedzi na krzesłach ustawionych w okrąg. Część z nich zgłasza się poprzez podniesienie ręki.
fot. Marta Sobala

WARSZTATY MOCY – zajęcia z arteterapii dla dzieci i młodzieży

 

Podczas warsztatów mocy uczestnicy i uczestniczki, na podstawie wspólnie przeczytanych fragmentów książek, będą rozmawiać i tworzyć plastycznie pod okiem prowadzącej warsztaty pedagożki. Będą to zajęcia wspomagające rozwój: wzmacniające pewność siebie, wydobywający mocne strony, rozwijający zainteresowania, umiejętności manualne czy psychospołeczne oraz kreatywność. To również okazja dla dzieci do budowania relacji z rówieśnikami.

 

Harmonogram spotkań:

 

  • czwartki 5.10, 12.10, 19.10 w godz. 17:30-19:30
  • środy 25.10, 8.11, 22.11, 29.11, 6.12  w godz. 17:00-19:00

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

 

W trakcie tego cyklu warsztatów dajemy Wam możliwość zgłębienia tajemnic sztuki fotografii. Tworzenie cyjanotypii, prace na starych polaroidach, rysowanie po fotografiach i wiele innych fascynujących technik czeka na Was!

 

Harmonogram spotkań:

 

  • piątki 27.10, 3.11, 10.11, 1.12 w godz. 16:00-19:00

 

WARSZTATY KULINARNE

 

Będą to warsztaty kulinarne kuchni wegetariańskiej zawierające elementy dotyczące ekologii i uczące empatii do zwierząt. Celem warsztatów jest rozwijanie zmysłów smaku, zapachu, dotyku, wzroku podczas przygotowywania potraw oraz kształtowanie umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywiania, a także umiejętności manualnych.

 

Harmonogram spotkań:

 

  • wtorki 10.10, 24.10, 7.11, 21.11 w godz. 17:00-19:00

 

Zbliżenie na rozłożone w dwóch rzędach talerze z nałożonymi porcjami pięknie wyglądającej kolorowej sałatki. Nad talerzami pochyla się młody człowiek i polewa je delikatnie sosem.
fot. Marcin Szczygieł

Zapisy

 

Aby móc do nas dołączyć należy wypełnić formularz zapisów do Centrum: bit.ly/formularzCENTRUMdzieci, a później zarezerwować miejsce na poszczególne warsztaty mailowo: placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl

 


 

Projekt „Pod Wrocławską Parasolką” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl
Operatorem projektu jest Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”.