Wroć
Dalej

Kolejna edycja „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia” wraca do stolicy Dolnego Śląska już 9 września! Ulubiona kampania mieszkańców i mieszkanek Wrocławia organizowana jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park.

 

Druga sobota września zapowiada się wyśmienicie! Przestrzeń przy Legnickiej 58 wypełnimy atrakcjami skierowanymi do wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, naturalną żywność i dobre dźwięki muzyki. Jak co roku hasło przewodnie imprezy to „Więcej zdrowia, więcej życia!”.

 

Kolorowa, pozioma grafika: na szaro-zielonym tle zielone napisy. W górnym prawym rogu data i miejsce wydarzenia: 9 września, 10-18, Magnolia Park. Poniżej Większy napis; więcej zdrowia, więcej życia! oraz rozpisana lista aktywności: bezpłatne porady i badania, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty i prezentacje, gry i zabawy z konkursami, strefa animacyjna, degustacje zdrowego jedzenia. W kilku miejscach grafiki narysowane są kwiatki i fragmenty owoców.
projekt graficzny: Marcin Rosiński

Tegoroczna odsłona kampanii odbędzie się w dniu 9 września (w godzinach 10:00-18:00), tym razem w zupełnie nowej lokalizacji – przed Centrum Handlowym Magnolia Park. Wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia zapraszamy do spędzenia z nami czasu i skorzystania z bezpłatnych i otwartych dla wszystkich atrakcji. Na miejscu będzie można:

 

 • skorzystać z badań profilaktycznych różnego rodzaju – w tym zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, skorzystać z porad psychologicznych, dietetycznych i diabetologicznych,
 • poznać tajniki pierwszej pomocy i reagowania w nagłych sytuacjach,
 • wykonać badania cytologiczne w mobilnym „Cytobusie”,
 • poznać przepis na zdrowy tryb życia,
 • wziąć udział w ciekawych warsztatach i animacjach,
 • posłuchać inspirujących wykładów na temat zdrowia i ruchu,
 • napić się zimnej wody od MPWiK,
 • zrelaksować się i poruszać podczas sąsiedzkiej potańcówki.

 

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawiająca dziewczynkę skaczącą po kolorowej macie, rozłożonej na trawie. Trwa sąsiedzki piknik.
fot. Marcin Szczygieł

Wśród partnerów i partnerek tegorocznej kampanii znajdują się m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, Wrocławskie Centrum Zdrowia, Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław Centrum, Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „STARÓWKA” Wrocław, Fundacja „NON LICET”, Fundacja „Pokonać Endometriozę”, Synexus Polska, Fundacja „Polska Górom!”, Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół, Fundacja W Związku z Rakiem, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa czy Centrum Kardiologiczne „Pro Corde”.

Udział we wszystkich atrakcjach w ramach „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023” jest darmowy i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Z uwagi na otwarty charakter wydarzenia o udziale decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu przy poszczególnych stoiskach.

„Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023” to kampania realizowana ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Organizacja i przeprowadzenie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023”. Projekt realizuje Fundacja Ładne Historie.

 

 Nabór dla podmiotów partnerskich [ZAKOŃCZONY]

 

Zostań partnerem lub partnerką Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023!
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 organizowane są przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park

 

Po raz kolejny będziemy promować zdrowy tryb życia wśród mieszkanek i mieszkańców naszego miasta i jak co roku zachęcać do zmiany nawyków, diety i podejścia do zdrowia jako nieodłącznej części naszego funkcjonowania. W końcu nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

 

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawia piątkę młodych osób siedzących na leżakach pod drzewem.
fot. Marcin Szczygieł

Tegoroczna odsłona kampanii odbędzie się w dniu 9 września, tym razem w zupełnie nowej lokalizacji – przed Centrum Handlowym Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58. W 2023 roku odświeżamy formułę kampanii i zmieniamy miejsce jej realizacji, przy czym cel kampanii pozostaje ten sam: promujemy zdrowy styl życia wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia oraz motywujemy do zachowań prozdrowotnych poprzez działania edukacyjne, wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku wczesnego diagnozowania zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych i uzależnień. Chcemy, by osoby zamieszkujące Wrocław mogły z nami spędzić sobotni, wrześniowy dzień w aktywny i twórczy sposób, jednocześnie korzystając z oferty badań profilaktycznych, spotkań i wykładów w obszarze profilaktyki, które partnerzy i partnerki wydarzenia wniosą w program.

 

Kolorowa, kwadratowa grafika: na szaro-zielonym tle zielone napisy. W górnym prawym rogu data i miejsce wydarzenia: 9 września, 10-18, Magnolia Park. Poniżej Większy napis; więcej zdrowia, więcej życia! oraz rozpisana lista aktywności: bezpłatne porady i badania, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty i prezentacje, gry i zabawy z konkursami, strefa animacyjna, degustacje zdrowego jedzenia. W kilku miejscach grafiki narysowane są kwiatki i fragmenty owoców.
projekt graficzny: Marcin Rosiński

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

 

 • Termin: 9 września 2023 roku, godz. 10:00-18:00.
 • Miejsce: przestrzeń przed głównym wejściem do CH Magnolia Park (ul. Legnicka 58, 54-204 Wrocław)
 • Do pobraniazaproszenie z kompletem informacji (PDF, 176 KB)

 

Jak można zostać partnerem kampanii? 

 

 • przygotowując stoisko w dniu 9 września 2023 roku w ramach jednej z aktywności wskazanej w Regulaminie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023,
 • proponując aktywności towarzyszące – w tym np. działania edukacyjne, animacyjne, artystyczne lub rzecznicze wynikające z i bezpośrednio nawiązujące do celów kampanii określonych w Regulaminie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023.

 

Jak zgłosić się do udziału w kampanii?
Wypełniając internetowy formularz dostępny pod linkiem: https://bit.ly/WDPZ2023naborpartnerow lub skanując poniższy kod QR – zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 sierpnia 2023 roku włącznie. 

 

[ZESKANUJ PONIŻSZY KOD, ABY WYŚWIETLIĆ FORMULARZ]

 

 

Kogo zapraszamy do współpracy podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023?

 

 • podmioty medyczne oferujące beneficjentom bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje specjalistów oraz usługi o charakterze terapeutycznym (gabinety fizjoterapeutyczne, psychologiczne),
 • producentów żywności wytwarzanej metodami ekologicznymi,
 • podmioty (w tym także organizacje pozarządowe i instytucje publiczne), które swoją działalnością wpisują się w prozdrowotny charakter kampanii, tj. promują zdrowy styl życia, profilaktykę chorób, profilaktykę uzależnień, zdrowe żywienie, ekologię, aktywność fizyczną, prawidłowy rozwój dziecka, edukację prozdrowotną (w tym także edukację na rzecz zdrowia psychicznego i działania przeciwdziałające wypaleniu zawodowemu), edukację związaną z przeciwdziałaniem przemocy, wsparcie OzN i ich rodzin i opiekunów oraz inne, wpisujące się w cele kampanii.

 

Wszystkie osoby i podmioty zainteresowane włączeniem się w kampanię prosimy o zapoznanie się z jej Regulaminem dostępnym pod tym linkiem: https://bit.ly/WDPZ2023REGULAMIN oraz na stronach internetowych www.ladnehistorie.pl i www.wroclaw.pl. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z nieodwołalną akceptacją postanowień w/w Regulaminu.

O wynikach naboru poinformujemy drogą mailową do dnia 21 sierpnia 2023 roku włącznie.

Dodatkowych informacji dla osób zainteresowanych udzielamy drogą mailową pod adresem: wdpz@ladnehistorie.pl.

 


 

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 to kampania realizowana ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Organizacja i przeprowadzenie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023”. Projekt realizuje Fundacja Ładne Historie.