Wroć
Dalej

Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego  zaplanowaliśmy dwa wydarzenia, podczas których kolejny raz wybierzemy się w góry, przybliżając je rodzinom dotkniętym niepełnosprawnością. Razem z niezastąpionymi wolontariuszami i wolontariuszkami przemierzymy sudeckie szlaki, udowadniając, że wspólnie możemy więcej!

 

W niedzielę, 30 lipca 2023 r. po raz pierwszy w ramach naszych rodzinnych wycieczek wyruszymy w Góry Kaczawskie! Będziemy spacerować górskimi łąkami, rozciągającymi się na wysokości 400-500 metrów nad poziomem morza, co jest charakterystyczne dla tego regionu.

We wrześniu natomiast zaprosimy Was na piknik do Schroniska PTTK „Andrzejówka” , by wspólnie pożegnać górski sezon.

Wydarzenia są zorganizowane do miejsc, w których Samorząd Województwa Dolnośląskiego uruchomił punkty na terenie Dolnego Śląska, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć wózki dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Punkty te znajdują się w pobliżu tras turystycznych, w atrakcyjnych przyrodniczo okolicach i są to:

 

  1. Sudecka Zagroda Edukacyjna – Dobków 66, rezerwacja: 75 6171468, kontakt@sudeckazagroda.pl
  2. Filia wypożyczalni sprzętu i urządzeń pomocniczych dla osób z niepełnosprawnością KSON w Dolnośląskim Centrum Sportu „Polana Jakuszycka” – Jakuszyce 8, rezerwacja: 75 67 14 730
  3. Schronisko PTTK Andrzejówka, Rybnica Leśna 27, rezerwacja: rezerwacje@andrzejowka.eu
  4. Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury, ul. Kościuszki 18, Stronie Śląskie, rezerwacja: 74 81 43 205, it.kultura@stronie.pl

 

 

Kolorowa, kwadratowa grafika: po prawej stronie zdjęcie trójkołowego wózka, po lewej stronie wypisane miejsca, w których taki wózek można wypożyczyć. Powyżej zdjęcie pomysłodawcy akcji - wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Marcina Krzyżanowskiego i cytat: zapraszam do bezpłatnego korzystania z wózków biegowych we wskazanych punktach.

 

Więcej informacji pod linkiem: https://umwd.dolnyslask.pl/niepelnosprawni/wypozyczalnie-wozkow-dla-ozn/

 


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.
Wycieczki zorganizowane są dzięki funduszom zebranym przez Stowarzyszenie Dzierżoniów 2023 w trakcie balu charytatywnego w listopadzie zeszłego roku oraz współpracy z Decathlon Polska, dzięki której mogliśmy zakupić nowy sprzęt.

Podoba Ci się to, co robimy? Wesprzyj nasze działania poprzez wpłaty do wirtualnej puszki: bit.ly/PuszkaNaGory
Dołącz do newslettera i otrzymuj mailowo najważniejsze wiadomości! ladnehistorie.pl/newsletter

Facebook: facebook.com/LaczaNasGory/
Instagram: instagram.com/LaczaNasGory/