Wroć
Dalej

W związku z realizacją kampanii „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023” przez Fundację Ładne Historie do naszego zespołu poszukujemy osoby koordynującej działania osób wolontaryjnych wokół w/w kampanii.

 

„Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023” to inicjatywa społeczna, do udziału w której zapraszają Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park. Po raz kolejny będziemy promować zdrowy tryb życia wśród mieszkanek i mieszkańców naszego miasta i jak co roku zachęcać do zmiany nawyków, diety i podejścia do zdrowia jako nieodłącznej części naszego funkcjonowania. W końcu nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch! 

 

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawia młodą kobietę z kolorowym wiankiem na głowie. W ręce trzyma megafon. W tle za nią niewyraźne bloki mieszkalne.

fot. Jerzy Wypych

Tegoroczna odsłona kampanii odbędzie się w dniu 9 września, tym razem w zupełnie nowej lokalizacji – przed Centrum Handlowym Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58. W 2023 roku odświeżamy formułę kampanii i zmieniamy miejsce jej realizacji, przy czym cel kampanii pozostaje ten sam: promujemy zdrowy styl życia wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia oraz motywujemy do zachowań prozdrowotnych poprzez działania edukacyjne, wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku wczesnego diagnozowania zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych i uzależnień. Chcemy, by osoby zamieszkujące Wrocław mogły z nami spędzić sobotni, wrześniowy dzień w aktywny i twórczy sposób, jednocześnie korzystając z oferty badań profilaktycznych, spotkań i wykładów w obszarze profilaktyki, które partnerzy i partnerki wydarzenia wniosą w program.

 

Zakres obowiązków osoby koordynującej wolontariuszy i wolontariuszki w ramach kampanii „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023”:

 

 • pozyskanie bazy osób wolontariackich – prowadzenie rekrutacji, współpraca z instytucjami i organizacjami zajmującymi się ideą wolontariatu, współpraca z sektorem biznesu w obszarze wolontariatu pracowniczego;
 • koordynacja działań osób wolontariackich w procesie przygotowania „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023” – przeszkolenie wolontariuszy i wolontariuszek, organizacja i nadzór nad ich pracą podczas wydarzenia 9 września 2023 roku;
 • monitoring postępów realizacji projektu w zakresie wolontariatu, współpraca ze specjalistą do spraw ewaluacji, a także przygotowanie materiałów podsumowujących pracę osób wolontariackich w ramach kampanii;
 • współpraca z osobami odpowiedzialnymi za promocję i komunikację w zakresie przygotowywania treści dotyczących projektu.

 

Grupa osób idzie szeroką ścieżką przez las iglasty. Obok siebie idą osoby poruszające się pieszo o własnych siłach oraz w wózkach turystycznych. Pośrodku grupy ide młodza dziewczyna trzymając się za rękę z drugą dziewczyną jadącą w wózku.

fot. Marcin Trzpiot

 

Co oferujemy?

 

 • zatrudnienie na podstawie umowy cywilno-prawnej lub B2B w wymiarze odpowiadającym 1/2 etatu w okresie sierpień-wrzesień 2023;
 • wynagrodzenie w kwocie ok. 2000 złotych brutto-brutto/miesiąc;
 • samodzielne stanowisko pracy we Wrocławiu.

 

Szukamy osób, które:

 

 • posiadają doświadczenie w zakresie koordynacji wolontariatu, mile widziana jest znajomość tematyki związanej celami kampanii „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023”;
 • posługują się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym;
 • są otwarte na pracę w formie hybrydowej (zdalnie i stacjonarnie);
 • są rzetelne, sumienne i dokładne;
 • są biegłe w obsłudze komputera (MS Office oraz pakiet Google to niezbędne minimum).

 

Mile widziane i przydatne na stanowisku osoby koordynującej wolontariat w ramach kampanii „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023” będzie prawo jazdy kategorii B.

 

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie zgłoszeń – na które składają się Curriculum vitae oraz list motywacyjny w formacie pdf – drogą mailową na adres wdpz@ladnehistorie.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 11 sierpnia 2023 roku włącznie. Rozmowy kwalifikacyjne z zaproszonymi przez nas osobami odbędą się w terminach ustalonych indywidualnie.

 

Kolorowa, pozioma grafika: na szaro-zielonym tle zielone napisy. W górnym prawym rogu data i miejsce wydarzenia: 9 września, 10-18, Magnolia Park. Poniżej Większy napis; więcej zdrowia, więcej życia! oraz rozpisana lista aktywności: bezpłatne porady i badania, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty i prezentacje, gry i zabawy z konkursami, strefa animacyjna, degustacje zdrowego jedzenia. W kilku miejscach grafiki narysowane są kwiatki i fragmenty owoców.

projekt graficzny: Marcin Rosiński

Wzięcie udziału w niniejszej rekrutacji jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata/kandydatki przez Fundację Ładne Historie – na potrzeby realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).


Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 to kampania realizowana ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Organizacja i przeprowadzenie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2023”. Projekt realizuje Fundacja Ładne Historie.