Wroć
Dalej

2023 rok w projekcie Lato na podwórku był pełen radości i wspaniałych, wspólnych doświadczeń! Czas na małe podsumowanie.

 

zdjęcie: Kalina Żaczek

 
W okresie wakacyjnym zorganizowaliśmy niezapomniane zajęcia na 4 świdnickich podwórkach, które przez 9 tygodni przyciągnęły prawie 600 dzieci! Nieprzychylne warunki pogodowe nie były problemem dzięki lokalizacjom zastępczym.Korzystając z pakietu edukacyjnego Barwy Wspólne od Narodowego Centrum Kultury, połączyliśmy pięć zmysłów z kreatywnymi warsztatami i wydarzeniami na świeżym powietrzu.

 

zdjęcie: Kalina Żaczek

 

W tym roku znów spotykaliśmy się na świdnickim skateparku! Podczas otwarcia sezonu towarzyszyło nam ponad 150 osób! To wydarzenie przyniosło wiele radości – były animacje, konkursy i oczywiście pokazy trików zawodowych freestylerów. Przez całe wakacje odbyło się tu 25 warsztatów deskorolkowych, rolkowych i hulajnogowych. A prawie setka uczestników i uczestniczek na zajęciach tylko potwierdza, jak udane i intensywne to było lato.  Serdeczne podziękowania dla Impowoods i Juicy Skateboarding School!

 

Dzięki wsparciu „Czysta Świdnica”, akcji Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy, udało nam się uprzątnąć skatepark, integrując działania porządkowe z warsztatami i konkursami. Liczymy, że teraz skatepark będzie czystszą i bardziej przyjazną przestrzenią, a przede wszystkim, że będzie bardziej bezpieczny.
 

zdjęcie: Kalina Żaczek

 

W tym roku nie zabrakło także projekcji filmowych! W ramach Kina na kocach odbyły się trzy seanse na świeżym powietrzu. Przed każdym z nim Martyna Stec podczas prelekcji wprowadzała młodych widzów i widzki w tematykę danego filmu. Projekcje cieszyły się ogromnym powodzeniem, a pierwsza z nich osiągnęła rekordową frekwencję – było z nami ponad 250 osób! Dziękujemy Wrocławska Fundacja Filmowa i Electrolux Świdnica za super wydarzenia!
 
Dzięki wsparciu lokalnych partnerów, zaangażowaniu naszych uczestników i uczestniczek oraz fantastycznej pracy animatorek i wolontariuszy oraz wolontariuszek ten rok był niezapomniany i na prawdę udany! Już planujemy przyszłoroczne zajęcia i nie możemy się doczekać kolejnych działań!

 
Gorąco pozdrawiamy: Urząd Miasta Świdnica, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejską i Ochotniczą Straż Pożarną, FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz wszystkie osoby zaangażowane w tegoroczne aktywności!
 
A tymczasem życzymy Wam wesołych Świąt oraz dużo spokoju i odpoczynku, by nabrać siły na #LatoNaPodwórku2024! Do siego roku!
 

zdjęcie: Kalina Żaczek

 


Realizacja programu Lato na podwórku była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasta Świdnica oraz dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach programu „Barwy Wspólne”.

Realizacja Letniego Kina na Kocach była możliwa dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz współpracy z firmą Elektrolux oddział w Świdnicy.


 

Podoba Wam się to, co robimy? Wesprzyjcie nasze działania poprzez wpłatę do wirtualnej puszki: ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas/