Wroć
Dalej

Od początku roku dbamy o kondycję fizyczną, czas więc zająć się stanem umysłów! Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z trenerem Konradem Kocjanem, który nauczy Was jak w prosty sposób poprawić swoją pamięć. Cykliczne spotkania rozpoczną się 1 lutego.

 

Kolorowa, pozioma grafika: na niebieskim tle czarny napis: treningi pamięci dla seniorek i seniorów z Grunwaldu. Dookoła napisu kolorowe rysunki kluczy.

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki na cykl zajęć kierowanych do osób w późnej dorosłości, podczas których będziemy ćwiczyć swój umysł, refleks i komunikację. Pod okiem Konrada Kocjana poznamy różne sposoby dbania o sprawność pamięci, które można stosować samodzielnie w domu lub w towarzystwie znajomych, bądź wnuków. Szczypta teorii i mnóstwo okazji do doświadczania.

 

Zapisy na zajęcia przyjmujemy na dwa sposoby:

 

  • telefonicznie (71) 757 15 87 – od poniedziałku do piątku od 12:00 do 16:00
  • przez internetowy formularz zgłoszeniowy: bit.ly/TRENINGIpamieciZAPISYUwaga! Lista uczestników i uczestniczek jest pełna – zapisy wyłącznie na listę rezerwową!

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: bit.ly/TRENINGpamieciREGULAMIN.

 

Harmonogram zajęć:

 

  • 1.02.2023, godz. 13:00-15:00Rozgrzewka umysłu, ciała i relacji – poznajemy się, rozgrzewamy naszą pamięć, wyobraźnię i ciała. Układamy zasady wspierania pamięci – w głowie i przestrzeni.

 

  • 8.02.2023, godz. 13:00-15:00„Mam to na końcu języka…” – poznajemy zakamarki mózgu, które odpowiadają za słowa i komunikację. Ćwiczymy zapamiętywanie słów, wykorzystując mnemotechniki. Gramy w słowne gry, które wspierają naszą uwagę, bawią i ożywiają.

 

  • 15.02.2023, godz. 13:00-15:00Odpamiętać śpiewająco – czyli oddajemy się muzyce, poezji, piosenkom i podróżujemy w czasie. Dowiadujemy się, jak to pobudza naszą pamięć i ciało. Jaka jest rola muzyki, sztuki i wspomnień w dbaniu o umysł.

 

  • 22.02.2023, godz. 13:00-15:00„…a założymy się?” – zaskakujące triki wykorzystujące refleks i spostrzegawczość, które trenują naszą uwagę, pamięć i motorykę… oraz – pomogą zaskoczyć towarzystwo. 🙂

 

  • 29.02.2023, godz. 13:00-15:00Śmiech to zdrowie – także dla pamięci i umysłu. Dowcipy, anegdoty, ciekawostki i improwizacja komediowa, jako sposoby na trenowanie i dbanie o swoją pamięć.

 

Spotkania odbywać się będą co czwartek w godzinach 13:00-15:00 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

 

O prowadzącym:

Kolorowa fotografia przedstawia łysego mężczyznę z brodą i pewnym siebie uśmiechem, stojącego przed dwubarwną ceglaną ścianą. Ubrany jest w czarną marynarkę, koszulkę i spodnie.

zdjęcie: materiały organizatora

 

Konrad Kocjan – jest w trakcie szkolenia terapeutycznego w nurcie integratywnym Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii. Kończy studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na SWPS. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu psychologii i pomocy psychologicznej. Skończył kurs Treningów poznawczych dla seniorów. Trener Umiejętności Społecznych. W pracy interesuje go wzmacnianie silnych stron oraz motywacji, co jest silnie związane z psychologią pozytywną. Co tu dużo mówić: stara się, by szklanka była do połowy pełna. Absolwent socjologii oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie lubi nudy, za to lubi się uczyć nowych rzeczy, szczególnie w pracy z innymi. W wolnych chwilach słucha muzyki z winyla i gotuje. Stały bywalec koncertów Magdy Umer i poezji śpiewanej. Dumny właściciel dwóch psiaków – Tymka oraz Franka.

 


 

CENTRA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ WE WROCŁAWIU – Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim