Wroć
Dalej

Czas na kolejny etap cyklu „Powrót do rzemiosła” – tym razem w ramach zajęć kreatywnych uruchamiamy pracownię „1, 2, 3 Szyjemy”, w ramach której bierzemy się za wspólne przeróbki Waszych ubrań, przyszywanie urwanych guzików, łatanie i cerowanie. W końcu wiosna już na stałe zagościła na Grunwaldzie, czas więc wziąć się za porządkowanie szaf!

 

Cykl „Powrót do rzemiosła” realizujemy dzięki współpracy z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną już od dwóch lat. Widzimy, że cieszy się niezwykłą popularnością, więc nie zamierzamy z niego rezygnować, wręcz przeciwnie, będziemy go wspólnie z Wami rozwijać! Za nami makramowe warsztaty ze Splotką, a w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy odbędą się warsztaty szydełkowania i ceramiki. Dziś jednak zapraszamy Was do puszczenia w ruch maszyn do szycia! Tym razem wspiera nas również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, dzieląc się z nami sprzętem, który już czeka na Waszą krawiecką twórczość.

 

Kolorowa fotografia przedstawia zbliżenie na stojące na stole kolorowe szpulki nici: białe, żółte, zielone i różowe.

zdjęcie: Anna Pazdej

 

„1, 2, 3 Szyjemy” to dwa dwugodzinne pilotażowe spotkania wokół nadawania Waszym ubraniom nowego życia. Pracujemy w duchu niemarnowania i nie wyrzucamy ciuchów, które możemy naprawić, ulepszyć, zwęzić lub ozdobić. Urwane guziki? Spodnie do skrócenia? Porwane szwy i dziury, które od kilku miesięcy czekają na Waszą interwencję? Czas zakasać rękawy i wziąć się do pracy – także jeśli nie macie dużych umiejętności krawieckich. Chcecie skorzystać z maszyny i nadgonić krawieckie zaległości? A może będą to dla Was pierwsze kroki w szyciu i naprawianiu ubrań? Mamy dobre newsy, podczas tych warsztatów każde z Was znajdzie coś dla siebie!

 

A jeśli w Waszych szafach czają się jakieś zakurzone i zbędne już resztki materiałów, kolorowe obrusy, czy pościele to idealna okazja: podrzućcie je do nas! Razem nadamy im nowe życie, szyjąc coś zupełnie nowego, co znów będzie używane i potrzebne!

 

Harmonogram spotkań

  • 21 maja 2024 roku (wtorek), godz. 17:00-19:00 | Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (50-369), I piętro w budynku położonym w podwórku, wejście na podwórko od strony Pasibusa i muralu

 

  • 28 maja 2024 roku (wtorek), godz. 17:00-19:00 | Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (50-369), I piętro w budynku położonym w podwórku, wejście na podwórko od strony Pasibusa i muralu

 

Prowadząca

 

Ola Szymczyna – studentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej zaangażowanie społeczne sięga poza klasyczne sale wykładowe. Od dwóch lat współpracuje z centrum aktywności lokalnej Przedpokój H13, gdzie prowadzi pracownię krawiecką Zero Waste, w której z uczestnikami i uczestniczkami nadaje drugie życie materiałom i ubraniom oraz uczy obsługi maszyny do szycia. Dodatkowo jest tam również instruktorką Klubu Planszówkowego 60+ a jej aktywność nie kończy się na lokalnym poziomie – działa także w kołach studenckich na uczelni angażując się w różnorodne działania kulturalne, promując idee społeczne.

 

Kolorowa fotografia przedstawia młodą kobietę stojącą przy stole warsztatowym, na którym rozstawione są dwie maszyny do szycia.

Jak wziąć udział?

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

 

  • telefonicznie (71) 757 15 87 / (+48) 573815456 – od poniedziałku do piątku od 12:00 do 17:00

 

 

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu.

 


 

Projekt „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.