Wroć
Dalej

Dziś mamy powód do ogromnej radości i świętowania, bo Fundacja Ładne Historie kończy już 7 lat!

Czas od 2016 roku przeleciał nam niczym mrugnięcie okiem, a wszystko to dzięki Wam – niesamowitym osobom, z którymi i dla których możemy tworzyć ładne historie! Urodziny świętujemy w świetnych nastrojach, patrząc w przyszłość z przekonaniem, że czeka nas wiele wzruszeń, inspirujących spotkań i wartościowych akcji!

 

fot. Ewelina Stolarczyk

Chciałybyśmy i chcielibyśmy podziękować Wam, naszym niesamowitym przyjaciołom i przyjaciółkom, za to, że jesteście z nami na każdym etapie naszej niezwykłej podróży. Dzięki Wam możemy spełniać marzenia i tworzyć piękne opowieści! Dziękujemy Wam za każdy uśmiech, wsparcie i za to, że jesteście częścią tej wspaniałej historii. Niech kolejne lata będą jeszcze bardziej wypełnione radością, energią i pięknymi wspomnieniami! Z wielką niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie przyszłość. Razem możemy osiągnąć wszystko! Liczymy, że ta siódemka będzie dla nas wyjątkowo życzliwa!

 

Przez siedem lat zmieniło się bardzo wiele, ale najważniejsze fakty pozostają niezmienne: sercem jesteśmy na Dolnym Śląsku – tutaj działamy, rozwijamy naszą organizację i wzmacniamy społeczność wokół niej. Na co dzień spotkacie nas w Świdnicy (m.in. na podwórkach i skateparku w ramach Lato na podwórku oraz w działaniach międzypokoleniowych wspólnie z Międzykulturowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku), we Wrocławiu na Placu Grunwaldzkim OD NOWA, w górach, które przemierzamy z pasjonatami i pasjonatkami Łączą nas góry. Coraz częściej jesteśmy aktywni_e także na poziomie ogólnopolskim – np. w powołanej przez nas Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej. Nie możemy się doczekać wszystkich niesamowitych projektów, które jeszcze przed nami!

 

Podziękowania należą się również całemu stałemu zespołowi Fundacji, który liczy już 17 pełnych energii i gotowych do działania osób!

 

fot. Marcin Szczygieł

Rada Programowa

 

Z małej, tworzonej przez osoby aktywistyczne organizacji pozarządowej zmieniliśmy się w fundację, która z roku na rok się rozrasta. Słuchamy Was, bo to Wy inspirujecie nas do zmiany. W ślad za Waszymi potrzebami rozwijamy nasze działania, wzmacniamy kompetencyjnie nasz zespół i szukamy nowych dróg dotarcia do nowych grup.

 

Razem z nami jest Rada Programowa fundacji, której skład w tym roku – na fali zmian w naszej organizacji – odświeżyliśmy! Zadaniem Rady jest wspierać nas zespół merytorycznie w realizacji naszych celów (zatwierdzać sprawozdania, opiniować nasze plany roczne i dawać nam wskazówki jak lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby). Doświadczenie, wiedza i kompetencje naszych Radnych są nieocenione, współpracujemy ze sobą od dawna przy wielu różnych projektach, czas więc na oficjalne ogłoszenia.

 

  • Anna Bieliz – animatorka, edukatorka i menadżerka kultury, absolwentka socjologii, historii sztuki, kulturoznawstwa oraz communication design na Uniwersytecie Wrocławskim. Główna koordynatorka programu Mikrogranty we Wrocławski Instytut Kultury oraz dyrektorka programowa Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie. Od 2014 roku współtworzy Wrocławska Fundacja Filmowa. Zaangażowana w liczne lokalne projekty społeczne o charakterze animacyjnym, edukacyjnym i kulturotwórczym, zwolenniczka „Wrocławia osiedlowego”, otwarta na wszelką współpracę międzysektorową.

 

  • Bartek Lis – socjolog i badacz społeczny, animator kultury i edukator, autor wielu publikacji. Od 2012 roku współpracownik Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” jako badacz, ewaluator i szkoleniowiec. W latach 2012-2017 kurator projektów społecznych w Muzeum Współczesne Wrocław, pomysłodawca i realizator w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu wielu cyklów edukacyjnych. Zajmuje się m.in. edukacją obywatelską, rozwojem publiczności, tematyką „niewidocznych niepełnosprawności”, „senioralnej zależności”, wykorzystywaniem sztuki w edukacji i praktyce społecznej, udostępnianiem oferty instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami.

 

  • Justyna Mańkowska – z wykształcenia dziennikarka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Pomysłodawczyni i inicjatorka oraz prezeska Fundacja Katarynka. Twórczyni audiodeskrypcji filmowej i teatralnej. Inicjatorka „Wrocławskich Standardów Dostępności Kultury i Wydarzeń”. Członkini Społecznej Rady przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich we Wrocławiu. Animuje i sieciuje instytucje kultury w zakresie dostępności. Konsultuje ich działania i programy. Jest autorką poradników dostępnościowych i ekspertyz. Szkoli z zakresu dostępności, obsługi odbiorców z niepełnosprawnościami i audiodeskrypcji.

 

  • Magdalena Okniańska – ukończyła Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej „Menedżerskie zarządzanie projektami UE” oraz studia podyplomowe w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu „New Public Management”. W 2015 roku ukończyła Polsko Angielską Szkołę Trenerów Młodzieżowych. Od 2011 roku jest Kierownikiem Miejskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Współpracuje z instytucjami i firmami realizującymi projekty finansowane ze środków publicznych i UE jako trenerka, mentorka, specjalistka ds. promocji, rekrutacji i upowszechniania, koordynatorka i kierowniczka.

 

Z takimi Radnymi nic tylko się rozwijać i szukać nowych wyzwań! Dzięki, że jesteście z nami!

 

Pełny skład fundacji znajdziecie oczywiście na stronie: ladnehistorie.pl/fundacja

 

fot. Marcin Trzpiot


 

Jeśli podoba Wam się, to co robimy i chcecie wesprzeć naszą działalność, to gorąco zachęcamy do wpłat przez wirtualną skarbonkę: ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas/