Wroć
Dalej

Kochane osoby wolontariackie!

 

Z przyjemnością zapraszamy Was na szkolenie dotyczące asystentury dla osób niewidomych. Szkolenie to organizujemy dzięki współpracy z naszymi wieloletnimi już przyjaciółmi z Fundacji Katarynka. Szkolenie to jest wyjątkową okazją, by zgłębić tajniki wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami wzroku oraz rozwijać umiejętności niezbędne do udzielania im skutecznej pomocy i wsparcia. 

 

Kolorowa fotografia przedstawia osoby niewidome podczas spaceru z audiodeskrypcją. Osoby zatrzymały się przy kamiennej rzeźbie i dotykają jej, słuchając równocześnie opisu przewodniczki.

zdjęcie: Marcin Szczygieł

 

Czym jest asystentura?

 

Jest to forma pomocy udzielana ludziom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Cel tego działania to ułatwienie wykonywania im codziennych czynności i funkcjonowania w społeczeństwie. W przypadku osób niewidomych, asystentura może obejmować wsparcie w poruszaniu się, czytaniu, pisaniu, komunikowaniu się oraz wykonywaniu innych czynności życia codziennego. 

 

Czy wiecie jak funkcjonują osoby niewidome?

 

Jak odbierają przestrzeń, poruszają się? Czy chodzą do kina i teatru? Jeżeli nie znacie odpowiedzi na te pytania, a chciałybyście/chcielibyście je poznać, to nasz warsztat jest właśnie dla Was!

 

W trakcie warsztatu poznamy podstawowe zasady asystowania osobie niewidomej w poruszaniu się. Dowiemy się jak komunikować się i zachowywać w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością wzroku. Będą też podstawy i wskazówki jak audiodeskrybować –  czyli opisywać świat wizualny – tym, którzy nie widzą. 

 

 

Data:

25.05.2024r., sobota, godziny: 10:00-12:00

Miejsce:

Plac Grunwaldzki OD NOWA (Marii Skłodowskiej-Curie 63 a, Wrocław)

Zapisy:

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez poniższy formularz: https://forms.gle/pJpHLmYaJLtdBq7v6

 

 

Zapraszamy!

 


Szkolenie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności  – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Pozioma grafika z logotypami Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego, Narodowego Instytutu Wolności i korpusu Sprawiedliwości oraz zapisem o finansowaniu projektu: Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.