Wroć
Dalej

Mamy fantastyczną wiadomość dla naszych osób wolontariackich: ruszamy właśnie z cyklem warsztatów i szkoleń zaadresowanych specjalnie do Was!

 

Na początek – warsztat antywypaleniowy. Coraz więcej osób zmaga się z przewlekłym stresem w pracy. Przeciążenie pracą (robimy dużo w krótkim czasie), szybkie tempo pracy, rosnące i często nierealistyczne oczekiwania, praca poddawana ocenie społecznej (naszą pracę ocenia nie tylko nasz przełożony, ale też klienci czy społeczeństwo), nieadekwatne zarobki to tylko niektóre czynniki, które mogą nas wypalać zawodowo. Wypalenie dotyczy nie tylko aktywności zawodowej. Na wypalenie mogą być również narażone osoby zaangażowane w działania społeczne, aktywistyczne, wolontariat… Mechanizmy wypalania się i objawy wypalania są podobne.

 

Kolorowa, pozioma fotografia: w jasnym pomieszczeniu przy dużym stole siedzi grupa młodych osób, wszyscy patrzą na ekran znajdujący się poza kadrem. Przy stole stoi mężczyzna i gestykulując opowiada o czymś.

zdjęcie: Anna Pazdej

 

Podczas warsztatu:

  • dowiesz się, dlaczego praca i wolontariat może wypalać;
  • zdobędziesz podstawową wiedzę na temat stresu i wypalenia,
  • dowiesz się, jakie są objawy wypalenia i jak rozpoznawać je u siebie i innych,
  • przeanalizujesz własne czynniki ryzyka (przyjrzysz się swoim obecnym postawom, przekonaniom, modelom działania itd.),
  • zdobędziesz wiedzę o podstawowych narzędziach zapobiegania wypaleniu.

 

GDZIE?

Siedziba Fundacji Ładne Historie we Wrocławiu, ul. Marii Skłodowskiej – Curie 63a.

 

KIEDY?

9.03.2024r, sobota.

GODZINY: 10-15.

 

Kim jest nasza prowadząca?

Marta Trawińska – doktorka socjologii, badaczka społeczna, facylitatorka, trenerka antydyskryminacyjna, międzykulturowa i antywypaleniowa. Twórczyni change.lab (www.changelab.com.pl). Od dwudziestu lat związana z szeroko pojętym sektorem społecznym. Ma za sobą doświadczenie wypalenia aktywistycznego.

 

Jak wziąć udział?

Jeśli współpracujesz z nami w ramach wolontariatu, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza:

https://forms.gle/QmT3tvidR9LjNjLL7

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

 


 

Działanie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności  – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030