Wroć
Dalej

Za nami kolejna super inicjatywa z seniorkami i seniorami! Przedświąteczna wycieczka  krajoznawcza na Dolny Śląsk udała się wyśmienicie, o czym nam już nestorki i nestorzy osiedlowi mówią od wtorku. Bardzo cieszymy się, że udało się ją zorganizować, bo wiemy od Was, że potrzeby zwiedzania regionu i integracji podczas takich turystycznych wydarzeń są duże.

 

Zanim opowiemy Wam o wycieczkowych planach na 2024 rok, chcemy podsumować, co wydarzyło się we wtorek 19 grudnia. Wspólnie z grupą przesympatycznych  seniorek i seniorów wyruszyliśmy z naszego centrum o 8 rano. Wesoły autokar pełen serdecznych rozmów i sąsiedzkich opowieści niedługo później dowiózł nas do Wałbrzycha, gdzie razem zwiedzaliśmy Zamek Książ i Palmiarnię. Wycieczkę zaliczamy do niezwykle udanych i myślami jesteśmy już przy kolejnych tego typu inicjatywach.

 

Kolorowa, pozioma fotografia: cztery uśmiechnięte seniorki pozują do zdjęcia w ażurowej karocy przed zamkiem w Wałbrzychu.

zdjęcie: Anna Pazdej

 
Celem organizacji wycieczki była promocja turystycznych atrakcji regionu ważnych dla tożsamości lokalnej, a także zachęcenie osób senioralnych do aktywnego wypoczynku na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki udziałowi wycieczce uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli poznać historię i walory turystyczne Dolnego Śląska.

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Grupa seniorów i seniorek pozuje do zdjęcia z flaga Dolnego Śląska przed palmiarnią w Wałbrzychu.

zdjęcie: Anna Pazdej

 
Pierwszeństwo w wyjeździe mieli mieszkańcy i mieszkanki osiedla Plac Grunwaldzkiego w wieku 65+. Zaproszeni zostali również beneficjenci i beneficjentki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy i które narażeni są na wykluczenie społeczne.

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Grupa seniorów i seniorek zwiedza Zamek w Wałbrzychu. Na środku zdjęcia przewodniczka opowiada o meblach, które znajdują się w obecnie oglądanym pomieszczeniu.

zdjęcie: Anna Pazdej


Wycieczka senioralna odbyła się w ramach projektu „Seniorko, seniorze – zacznijmy OD NOWA!”, który realizuje Fundacja Ładne Historie dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.