Wroć
Dalej

Plac Grunwaldzki jest dla nas sercem Wrocławia, a Wrocław sercem Dolnego Śląska. Nasz region to magiczne miejsce, do zwiedzania którego zawsze mocno zachęcamy — zwłaszcza jeśli na co dzień nie ma się możliwości organizacji sąsiedzkiego wyjazdu. Taką grupą najczęściej są seniorki i seniorzy, którzy często zgłaszają nam potrzebę organizacji wyjazdu turystyczno-integracyjnego, podczas którego poznają lepiej dolnośląskie dziedzictwo.

 

Kolorowa, pozioma fotografia: grupa seniorów i seniorek słucha opowieści o historii Zamku Książ. Zaraz rozpoczną zwiedzanie.

zdjęcie: Kalina Żaczek

 

Przed tegoroczną Gwiazdką mamy więc wyjątkowe zaproszenie dla seniorek i seniorów z osiedla Plac Grunwaldzki. W dniu 19 grudnia (wtorek) 2023 roku odbędzie się jednodniowa wycieczka turystyczna do jednego z najważniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Odwiedzimy trzeci co do wielkości zamek w Polsce a tam, wystawę Magia Świąt w Zamku Książ oraz Palmiarnię na terenie Wałbrzycha. Autokar jak i trasa wycieczki zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Koszty dojazdu, bilety wstępu oraz wyżywienie pokrywają organizatorzy projektu.

 

Zapisy

 

Na wyjazd obowiązują zapisy – telefoniczne pod numerem 71 757 15 87 lub osobiście w siedzibie naszego Centrum, Plac Grunwaldzki OD NOWA ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, 1 piętro do czwartku 14.12.2023 w godzinach 12.00 – 17.00.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu, dostępnego pod adresem: bit.ly/wycieczka_regulamin.

 

Kolorowa, pozioma fotografia: grupa seniorów i seniorek spaceruje po parku wokół Zamku Książ. W tle między drzewami widoczny jest zamek.

zdjęcie: Kalina Żaczek

 

Celem organizacji wycieczki jest promocja turystycznych atrakcji regionu ważnych dla tożsamości lokalnej, a także zachęcenie osób senioralnych do aktywnego wypoczynku na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki udziałowi wycieczce uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli poznać historię i walory turystyczne Dolnego Śląska.

 

Pierwszeństwo w wyjeździe będą mieć mieszkańcy i mieszkanki osiedla Plac Grunwaldzkiego w wieku 65+. Zaproszeni zostaną również beneficjenci i beneficjentki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy i które narażeni są na wykluczenie społeczne.

 


 

Wycieczkę organizuje Fundacja Ładne Historie dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.