Wroć
Dalej

Mamy fantastyczną wiadomość – od dziś możemy podzielić się z Wami efektem naszej kilkunastomiesięcznej współpracy z SoftServe, której efektem jest zupełnie nowa strona internetowa Ładnych Historii. To idealny prezent z okazji naszych siódmych urodzin!

 

Szczęśliwą siódemkę obchodzimy przez cały październik – za nami premiera nowej wersji sprawozdania merytorycznego (znajdziecie je, klikając w ten link), przedstawienie Rady Programowej i Rady Pracowniczej (więcej o naszym zespole przeczytacie w tej zakładce) oraz pierwsze oficjalne ogłoszenie nadania statutu Organizacji Pożytku Publicznego dla Ładnych Historii. Dziś do listy urodzinowych newsów dodajemy nową, bardziej dostępną i odświeżoną wizualnie stronę internetową.

 

projekt graficzny: Piotr Oskwarek

 

Być może pamiętacie, że w zeszłym roku część naszego zespołu wzięła udział w projekcie Akademia BIZnES Class – inicjatywie łączącej środowisko podmiotów ekonomii społecznej, biznesu, środowiska akademickiego i sektora kreatywnego. Projekt oparty na wolontariacie kompetencyjnym i mentoringu ma na celu wsparcie kompetencyjne i doradcze przedsiębiorstw społecznych i podmiotów NGO, które dzięki mentoringowi przedstawicieli i przedstawicielek biznesu oraz wsparciu projektantek i projektantów z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu mogą ulepszać i wdrażać produkty i usługi, rozwijać swoje umiejętności oraz wiedzę. Udział w Akademii był dla naszej organizacji bardzo ważnym doświadczeniem, które w znaczny sposób przełożyło się na sposób funkcjonowania naszej fundacji.

 

zdjęcie: Marcin Szczygieł

 

Jednym z partnerów biznesowych, z którym od ponad roku współpracowaliśmy jest SoftServe, którego wolontariusze i wolontariuszki od kilkunastu miesięcy pracowali z nami za kulisami nad nową odsłoną strony internetowej naszej fundacji. Proces ten obejmował stworzenie architektury, pracę nad UX i dizajnem, konsultacje funkcjonalności i zaproponowanie najlepszych dla sektora NGO rozwiązań, a także przygotowanie całej strony internetowej na poziomie WordPressa. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu możemy oddać w Wasze ręce (i na Wasze ekrany) zupełnie nową, odświeżoną i zaktualizowaną odsłonę strony internetowej naszej organizacji.

 

SoftServe to międzynarodowa firma technologiczna, świadcząca usługi doradcze w zakresie rozwoju oprogramowania i realizująca różnorodne projekty w takich obszarach, jak Big Data, IoT, Cloud, DevOps, e-commerce, IT security czy experience design. Jednak SoftServe to coś więcej niż technologia. To firma tworzona przez utalentowanych profesjonalistów, zmotywowanych do ciągłego rozwoju, którzy korzystając z szerokiej wiedzy specjalistycznej i najnowszych rozwiązań technologicznych chcą pomagać innym. Umożliwia im to m.in. OpenTech, wewnętrzna inicjatywa, w ramach której pracownicy mogą po godzinach pracy angażować się w projekty pro bono. Stworzona w tym celu platforma łączy firmowych wolontariuszy z organizacjami pozarządowymi, które potrzebują wsparcia w obszarach takich jak tworzenie internetowych stron i platform, a także aplikacji. Inicjatywa działa od ponad dwóch lat i w tym czasie udało się zrealizować 25 projektów, w które zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy.

 


 

Akademia BIZnES Class to projekt stworzony i realizowany przez Dolnośląski Ośrodkiem Polityki Społecznej, Fundację Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu, Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Objectivity,, PwC, SoftServe oraz UBS.